Siirtte Düzenlenen Öğretmenlik Vizyon Programı

Siirt'te Düzenlenen Öğretmenlik Vizyon Programına Yoğun İlgi

Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti ile Siirt Üniversitesi Fikur ve Medeniyet Topluluğu ile birlikte organize ettiği “Öğretmenlik Vizyon Programı” Siirt’te gerçekleşti. 21 Nisan Cumartesi günü Siirt Kültür Merkezî Konferans Salonunda yapılan programa 290 öğretmen adayı öğrenci katıldı. 

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şube yönetiminden Eğitimci Sedat Serin'in yaptığı programın öğleden önceki oturumda İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Muhammed ÖZTABAK “Eğitimde Etkili İletişim” ve Eğitimci Yazar Ahmet ÇAĞLAYAN “Etkili Öğretmenlik Tecrübeleri” konuluseminerleri sundular.

 Yemek ikramından sonra yapılan öğleden sonraki oturumda ise Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN, “Öğretmenin İnsan ve Eğitim Felsefesi” konulu semineri gerçekleştirdi.

Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirecek öğretmenin taşıması gereken özelliklerin aktarıldığı program, katılan her öğrenciye EBSAD’ın yayımladığı “Felsefeden Tecrübeye Etkili Öğretmenlik” kitabının hediye edilmesi, katılım belgesi verilmesi ve katılımcıların görüş ve önerilerini kapsayan anket çalışmasıyla son buldu.
İlahiyat Fakültesi
24.4.2018