Siirt Üniversitesi Düşünce Ve Sanat Topluluğu Baykan Köy Okulu Yardımı

Siirt Üniversitesinde okuyan öğrenciler, Baykan ilçesinde köy okulunu ziyaret ederek , malzeme desteğinde bulundu. Öğrenci ve öğretmenlerden toplanan yardımlarla Dedebakır celalettin çimen ilkokuluna 600 civarında kitap ile kırtasiye malzemesinin yanısıra ana sınıfı öğrencileri için süs malzemeleri ve çocuklar için oyuncaklar alan üniversite öğrencileri , hem çocukların hem de okuldaki görevli öğretmenlerin yüzünü güldürdü.

Siirt Üniversitesi Düşünce ve Sanat Topluluğu Koordinatörü Bahar Koceman, AA muhabirine, topladıkları yardımlarla köy okullarındaki eksiklikleri giderdiklerini söyledi.
Dedebakır Celalettin Çimen İlköğretim Okulunun eksikliklerinin olduğunu, öğrencilerin oynayacak bir topları bile olmadıklarını söyleyerek , önce ihtiyaçları tespit ettiklerini, ardından okulun ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını belirtti.

Koceman :
"Öğretmenlerle uzun süredir irtibat halindeydik. Elimizden geldiğince çocukların bir miktar ihtiyaçlarını karşılamaya, küçük hediyelerle gönüllerini kazanmaya çalıştıklarını Çocuklara okulu sevdirmeye yönelik etkinlikler yaptıklarını söyledi.Okulu gözlem sırasında; okulun bu soğuk kış günlerinde hiç bir yakacağının olmadığını gözlemledik.Bir sonraki amacımız bu okulun odun ve kömür ihtiyacını temin etmek olacaktır. Diğer gönüllü arkadaşlarımızın da bu alanda çalışmasını istiyoruz. Siirt üniversitesi Düşünce ve Sanat Topluluğu üyelerine , öğretmenlere ve bizi destekleyen tüm arkadaşlara teşekkür ediyoruz."
Okul öğretmenlerinden Murat GÜNDÜZ : Üniversite Öğrencilerinin ziyaretinden çok memnun kaldıklarını kendilerine teşekkür ettiklerini belirtti.

Haber : Meryem AVCI

http://beyazgazete.com/haber/2016/12/20/universite-ogrencilerinden-koy-okuluna-yardim-3625894.html

http://www.haberturk.com/yerel-haberler/haber/10415758-universite-ogrencilerinden-koy-okuluna-yardim


https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.haberler.com/universite-ogrencilerinden-koy-okuluna-yardim-9081605-haberi/&ved=0ahUKEwjAyOrF3oLRAhUFxxQKHZXMAj0QFggiMAE&usg=AFQjCNFfe6pI3Acuq_t1yZ1XZwXoqHhvvA&sig2=Y2SpIkbFGaYNOvcLt2YSuA


 
http://www.mardinarena.com/haber-ogrencilerinden-koy-okuluna-yardim-25132.html

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://m.sondakika.com/universite/&ved=0ahUKEwiyn9Ktu4PRAhXKiCwKHe7yDhY4ChAWCDIwCA&usg=AFQjCNE0txPqqrAE6gcv68CJjZo1l6sBOA&sig2=-6x2tKjRYBTcTs5JwwtD_g
İlahiyat Fakültesi
28.12.2016