Aday Öğrenciler

·  Fakültemizde Eğitim-Öğretim Modeli

Fakültemizde Normal Öğretim ve İkinci Öğretim olmak üzere iki İlahiyat Lisans programı, bir de İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) programı bulunmaktadır.

 Normal öğretim programı derslerimiz hafta içi 08:00 ile 15:00 saatleri arasında, ikinci öğretim derslerimiz ise 15:00 ile 21:00 saatleri arasında yüz yüze yapılmaktadır. 

 İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) programı dersleri ise uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir. 

·  Fakültemizin Yeri

Fakültemiz, Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesinde bulunmaktadır.

Adres:  Siirt Üniversitesi, Kezer Yerleşkesi, 56100-Merkez/SİİRT

Telefon : +90 (484) 212 11 11

·  Öğrenim Ücreti

İkinci Öğretim programında okuyan öğrenciler her dönem başından öğrenim ücreti öderler. İLİTAM programında okuyanlar ise buna ilaveten ders materyali ve materyal ücreti öderler.  İLİTAM hakkında detaylı bilgi için web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

·  Eğitim-Öğretimin Gerçekleştirildiği Yer

İlahiyat Fakültesindeki eğitim-öğretim faaliyetleri, Siirt Üniversitesi, Kezer Yerleşkesinde bulunan İlahiyat Fakültesi binasında gerçekleştirilmektedir.

·   Barınma, Burs, İndirim vb. İmkanlar

Gerek kız gerekse erkek öğrencilerimiz için Siirt Üniversitesi, Kezer yerleşkesinde KYK'ya bağlı yürüme mesafesine ayrı müstakil yurtlar bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz Siirt merkezdeki yurtlarda barınama imkânı bulabilmektedir. Merkez ile Kezer yerleşkesi arasında ulaşım özel ve belediye servisleri ile sağlanmaktadır.

·  Program Akreditasyonları

Akreditasyon planlamalarımız devam etmektedir.

Üniversitemizi daha yakından tanımak için tıklayınız.


Arş. Gör. MÜCAHİD ŞAMİL GÜREL
Güncelleme : 28.09.2022 19:01:29