ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI DUYURU

ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI DUYURU

Öğretmenlik uygulaması dersinin başlaması Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine bağlı olarak 03 Şubat - 19 Haziran 2020 arasında Öğretmenlik Uygulaması Çalışma Takvimine uygun yapılacaktır.

Öğretmenlik Uygulaması 2 ders saati teorik, 6 ders saati ise uygulama olmak üzere haftalık 8 saatlik bir derstir. Dersin teorik kısmı fakültemizde, uygulama (staj) kısmı ise Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okulda mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır.

Her hafta 6 ders saati olmak üzere, öğrenciler bir yarıyılı boyunca toplam 12 hafta ilgili uygulama okulunda staj yapmaktadır. 6 ders saati aynı günde tamamlanabileceği gibi haftanın farklı günlerinde de tamamlanabilir. Uygulama okulunda hangi günler staj yapılacağı, ilgili okulun idarecisi veya uygulama öğretmeni tarafından belirlenmektedir.

Öğretmenlik uygulaması, yönergeye uygun olarak gerçekleştirilir ve ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI FORMLAR’ı doldurulur.  Öğretmenlik Uygulaması Yönerge bkz. https://oygm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_06/25172143_YYnerge.pdf

Uygulama öğrencisi uygulama öğretmeninin gözetiminde farklı haftalarda olmak üzere fiilen en az 4 (dört) ders anlatması gerekmektedir.

Uygulama öğretim elemanı her bir öğrencisinin dersine en az dört kez fiilen katılma zorunluluğu getirilmiştir.

Uygulama öğretim elemanları tarafından uygulama öğrencileri değerlendirmeleri e-devlet şifresi ile https://uod.meb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilir.

 

Öğretim elemanlarına ve öğrencilere duyurulur.

Ek: Öğretmenlik Uygulaması Çalışma Takvimi


Duyuru metni, çalışma takvimi ve diğer dosyalar ekte sunulmuştur. 

MURAT AYDEMİR (0484) 212-1111 /
İlahiyat Fakültesi
14.1.2020